• 14
  STY 2021

 • Kategoria:Miasto, Urząd, Miasto

  SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 W GMINIE SIEWIERZ

Od piątku 15 stycznia br. rozpoczyna się rejestracja dla seniorów w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności na szczepienie będą mogły zarejestrować się osoby powyżej 80 roku życia. Od 22 stycznia prowadzona będzie rejestracja dla osób w wieku 70 lat i więcej. Na terenie Gminy Siewierz szczepienia będą prowadzone w dwóch ośrodkach zdrowia – NZOZ Polmed w Siewierzu oraz CM Primus w Brudzowicach. Dla osób, które nie mają możliwości dojazdu na szczepienie, samorząd może zorganizować transport.
    Od piątku 15 stycznia br. rozpoczyna się rejestracja dla seniorów w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności na szczepienie będą mogły zarejestrować się osoby powyżej 80 roku życia.

    Od 22 stycznia prowadzona będzie rejestracja dla osób w wieku 70 lat i więcej. Na terenie Gminy Siewierz szczepienia będą prowadzone w dwóch ośrodkach zdrowia – NZOZ Polmed w Siewierzu oraz CM Primus w Brudzowicach.
 • NZOZ Polmed przy ulicy Żwirki i Wigury 33 w Siewierzu przyjmuje zapisy na szczepienia przeciw Covid-19 pod specjalnym numerem telefonu 691-241-237 dostępnym w dni robocze w godzinach od 10:00 do 12:00 oraz od 16:00 do 18:00.
 • CM Primus przy ulicy Szkolnej 12 w Brudzowicach przyjmuje zapisy na szczepienia pod numerem telefonu 32-67-41-227 oraz bezpośrednio w placówce w godzinach pracy ośrodka.
    Szczepienia grupy osób powyżej 70 roku życia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.
 
POMOC W ZAKRESIE TRANSPORTU NA SZCZEPIENIE
 
    Urząd Miasta i Gminy Siewierz, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, udzieli pomocy w formie transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Transport organizowany przez gminę dotyczyć ma tylko szczególnych przypadków, np. osób niesamodzielnych lub niepełnosprawnych w stopniu znacznym, nie mających możliwości samodzielnego zorganizowania transportu..
 
    Osoby, które nie będą mogły samodzielnie przybyć do punktu szczepień celem wykonania szczepienia będą mogły zgłosić taką potrzebę pod numerami telefonów: 32-64-99-425 oraz 32-64-99-455, po uprzednim zarejestrowaniu się w punkcie szczepień i ustaleniu dokładnej daty wykonania szczepienia.
 
    Numery telefonów udostępnionych w celu uzyskania informacji / pomocy będą czynne w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Siewierz tj. od 07:30 do 15:30 (pon., śr., czw.), we wtorek od 07:30 do 17:00, a w piątek od 07:30 do 14:00.
 
    Z powyższej pomocy będą mogły skorzystać osoby:
 • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień, bez możliwości pomocy ze strony bliskich).
    Transport będzie realizowany samochodami udostępnionymi przez ochotnicze straże pożarne z terenu Gminy Siewierz.
___________________________________________________________________________________________________________________________________

POZOSTAŁE MOŻLIWOŚCI REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA

    Na szczepienia można zarejestrować się również poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Konsultanci NFZ mogą pomóc znaleźć inny punkt szczepień w Twojej okolicy z terminem, który Ci pasuje. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
 
    Zarejestrować się można również elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
 
ZGŁOSZENIA NA SZCZEPIENIE DLA OSÓB W WIEKU 18-69 LAT

   Osoby z pozostałych grup wiekowych (18-69 lat) od 15 stycznia będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. Aby to zrobić: 
 1. Wypełnij prosty formularz online na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ Pamiętaj! Jest to jedyna i bezpieczna strona, służąca do zgłoszenia chęci zaszczepienia się. Chroń swoje dane.
 2. Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 3. Wejdź na swoją pocztę e-mail i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.
    Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.
 
Szczegółowe informacje na temat szczepień można uzyskać pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie