• 10
    MAR 2021

  • Kategoria:OGŁOSZENIA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

    Propozycje wycieczek jednodniowych

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Wjazd/zjazd kolejką na Św. Krzyż. Zwiedzanie z przewodnikiem: Multimedialne Muzeum Przyrodnicze, obiekty klasztorne, muzeum Ojców Oblatów. Przejazd do Św. Katarzyny - muzeum minerałów z pokazaniem szlifowania.

Tokarnia, Chęciny, Kielce
Zwiedzanie parku etnograficznego w Tokarni. Przejazd do Chęcin - spacer na wzgórze zamkowe. Przejazd do Kielc - zwiedzanie pałacu Biskupów Krakowskich na wzgórzu katedralnym, katedra, deptak.

Żywiec - Góra Żar
Wjazd kolejką na Górę Żar. Rejs widokowy po Jeziorze Żywieckim. Przejazd do centrum Żywca - zwiedzanie interaktywnego muzeum browaru w Żywcu.

Opole
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Spaer po rynku, katedra, wzgórze uniwersyteckie, opolska Wenecja, wieża Piastowska. Rejs po Odrze. Muzeum Śląska Opolskiego z ekspozycją i historią Opolszczyzny.

Jędrzejów - Oblęgorek
Muzeum zegarów w Jędrzejowie. Muzeum Sienkiwicza w Oblęgorku. Pobyt w Kielcach: wzgórze zamkowe, katedra, pałac biskupi, ogrody barokowe, deptak na ulicy Sienkiewicza.

Sulejów - Piotrków Trybunalski
Skansen rzeki Pilicy. Rezerwat przyrodniczy Niebieskie Żródła. Opactwo cysterskie w Sulejowie. Pobyt w Piotrkowie Trybunalskim - spacer z przewodnikiem: rynek, obiekty sakralne, zamek Kazimierza Wielkiego.

Nysa - Złoty Potok
Zwiedzanie kopalni złota w Złotym Potoku. Paczków - miasto otoczone murami obronnymi. Postój w Nysie: katedra, rynek, punkt widokowy na wieży, muzeum Skarbiec św. Jakuba.

Opatów - Kurozwęki
Podziemia w Opatowie - dawne piwnice kupieckie. Katedra św. Marcina, rynek. Zwiedzanie zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Przejazd do Kurozwęki: pałac Popielów, stado bizonów, przejazd pojazdem między bizonami.