• 05
    GRU 2023

  • Kategoria:Miasto

    II Mikołajkowy Turniej Bokserski w Siewierzu

W sobotę 2 grudnia na hali sportowej w Siewierzu odbył się II Mikołajkowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z kilkunastu klubów sportowych naszego regionu. Wszystkie pojedynki było bardzo emocjonujące, a zawodnicy pokazali ogromny charakter oraz ducha walki za co otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Puchar dla najlepszego klubu w zawodach zdobył klub Animmals Boks Siewierz.

Klub Sportowy Animmals zajmuje się treningiem i przygotowaniem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w sportach walki na różnym poziomie zaawansowania (amatorów oraz zawodowców). W klubie trenuje wielu mieszkańców Gminy Siewierz oraz okolic, którzy w swoim dorobku mają liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej - między innymi Oliwier Szot - Młodzieżowy Mistrz Polski do lat 23 oraz Nikolas Pawlik, będący Wicemistrzem Europy juniorów oraz brązowym medalistą Europy kadetów.

Założycielem klubu jest Krystian Kwiecień, a głównym trenerem sekcji bokserskiej, funkcjonującej w Siewierzu od ponad dwóch lat, jest Krzysztof Szot, który od 2000 do 2007 roku był nieprzerwanie mistrzem Polski w boksie. Zdobył także tytuł zawodowego mistrza Polski oraz międzynarodowy pas WBF. Trzykrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. W karierze amatorskiej stoczył ponad 300 walk, a w zawodowej 44.

Boks to widowiskowy sport, który przyciąga wielu fanów. Zawodnicy cechują się nie tylko imponującą sylwetką, ale przede wszystkim zwinnością, szybkością ruchów i niebywałą kondycją. Nic dziwnego, że coraz więcej osób próbuje swoich sił w tym sporcie, który jest wysoko ceniony jako reduktor stresu. Pomaga w panowaniu nad emocjami i kształtuje takie cechy charakteru jak wytrwałość czy cierpliwość. Wiek nie ma tu większego znaczenia, szczególnie dla tych, którzy chcą skorzystać z korzystnych efektów treningu i potraktować go jak amatorską przygodę.

- Zainteresowanie boksem w takiej małej gminie jak Siewierz jest dosyć duże - mówi trener Krzysztof Szot. Przychodzi do nas dużo dzieci w wieku 10-11 lat i uważam, że jest to najlepszy wiek, żeby zacząć trenować tę dyscyplinę sportu.

Treningi sekcji bokserskiej odbywają się we wtorki i czwartki na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Siewierzu. Zapraszamy!