• 08
    LUT 2024

  • Kategoria:Miasto

    Pomoc humanitarna dla Jahotynia – 4 agregaty prądotwórcze trafiły do naszego miasta partnerskiego na Ukrainie

Podczas obrad LIV Sesji Rady Miejskiej w Siewierzu w dniu 25 stycznia 2024 r. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla miasta Jahotyń w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Na mocy uchwały zadecydowano o przekazaniu samorządowi naszego miasta partnerskiego pomocy rzeczowej w postaci czterech agregatów prądotwórczych.

zdjęcie

Pod koniec ubiegłego roku władze samorządowe Jahotynia zwróciły się do Gminy Siewierz z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej w związku ze zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Ataki rakietowe na obiekty infrastruktury energetycznej powodują tam nie tylko przerwy w dostawie prądu ale i całkowite wyłączenie elektryczności. W obliczu trwającej zimy brak prądu oznacza nie tylko szybko zapadająca ciemność ale i ograniczenie dostępu do ciepłej wody, ogrzewania, sieci komórkowej i internetu - co w warunkach wojennych jest szczególnie dotkliwe. Zapewnienie agregatów prądotwórczych dla miasta pozwoli społeczności mierzącej się z trwającym stanem wojennym, przetrwać trudny okres zimy.

W dniu 7 lutego na przejściu granicznym w Medyce nastąpiło oficjalne przekazanie zakupionych agregatów przedstawicielom naszego partnerskiego miasta. Specjalne podziękowania dla władz samorządowych oraz całej społeczności Gminy Siewierz za udzieloną pomoc przekazała za pomocą swoich mediów społecznościowych Mer Jahotynia Natalia Dziuba:

- Drodzy Przyjaciele! Dziękujemy naszemu miastu partnerskiemu za ważną pomoc humanitarną w postaci 4 agregatów o mocy 30 kW i 40 kW. Bardzo dziękujemy władzom samorządowym – Burmistrzowi Zdzisławowi Banasiowi oraz Radnym Rady Miejskiej w Siewierzu i składamy serdeczne podziękowania. Udzielając pomocy, nie tylko zapewniacie wartości materialne, ale także dajecie nam radość i nadzieję na lepsze życie. Nasi drodzy przyjaciele! Ze szczerego, ukraińskiego serca dziękuję za tak szybką i potrzebną pomoc, za wsparcie oraz za Wasze szczere i wrażliwe serca. Za to, że nie pozostawiacie nas samych z problemami, które dzieją się obecnie w naszym kraju. Wasza pomoc to zapewnienie, że Ukraińcy nie będą pozostawieni sami z problemami spowodowanymi przez wojnę. Niech wasza dobroć i hojność powrócą do was po stokroć!