• 30
    KWI 2021

  • Kategoria:Miasto

    W majowe święta wywieśmy polskie flagi!

2 maja w całym kraju obchodzony jest Dzień Flagi - święto, które przypomina rodakom o ważnych symbolach narodowych będących podstawą naszej tożsamości. Ponadto, w tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy mieszkańców Miasta i Gminy Siewierz do udekorowania swoich domów polskimi flagami na majowe święta. Wspólnie zadbajmy o to, aby w te wyjątkowe dni nasze ulice przybrały biało-czerwone barwy! W ten sposób zamanifestujmy nasz patriotyzm, szacunek oraz miłość do Ojczyzny.

zdjęcie

Przypominamy, że w 2018 roku władze samorządowe nieodpłatnie przekazały mieszkańcom naszej gminy flagi narodowe z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przyjmując flagę, jednocześnie przyjęliśmy na siebie zobowiązanie obywatelskie do jej poszanowania i dumnego eksponowania podczas najważniejszych świąt państwowych: 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w Święto Narodowe 3 Maja oraz Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada. Prawo do wywieszania flagi ma każda osoba, podkreślając w ten sposób tożsamość narodową oraz przywiązanie do swojego państwa.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że flagę Rzeczypospolitej Polskiej należy zawsze otaczać czcią i szacunkiem oraz dbać o to, aby była umieszczana w godnym i honorowym miejscu.